Најнови вести

Поранешен албански министер кој е под истрага за шверц на дрога ја напуштил земјата
Балкан
0

Поранешен албански министер кој е под истрага за шверц на дрога ја напуштил земјата

ноември 17th, 2017 | by Newsroom
Поранешниот албански министер за внатрешни работи, Саимир Тахири, кој е под истрага од Обвинителството за тешки кривични...
Димитров не очекува Нимиц да излезе со нов предлог за името
Македонија
0

Димитров не очекува Нимиц да излезе со нов предлог за името

ноември 17th, 2017 | by Newsroom
Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, во пресрет на продолжувањето на разговорите за прашањето на името меѓу...
Исчезна подморница со 44-член екипаж
Свет
0

Исчезна подморница со 44-член екипаж

ноември 17th, 2017 | by Newsroom
Исчезната е подморница со 44-член екипаж, откако испловила од пристаништето Ушуаја на Огнената Земја, информираше денеска...
Суштество кое со забите може да ја преполови жртвата на два дела (видео)
Мозаик
0

Суштество кое со забите може да ја преполови жртвата на два дела (видео)

ноември 17th, 2017 | by Newsroom
Документарните емисии на БиБиСи се синоним за фантастични снимки за мистериите и чудата на природата. Меѓу прекрасните...
Охрид СОС: Наместо да спасат мечка, надлежните ја успале засекогаш (фото)
Македонија
0

Охрид СОС: Наместо да спасат мечка, надлежните ја успале засекогаш (фото)

ноември 17th, 2017 | by Newsroom
Граѓанската иницијатива „Охрид СОС“ деновиве истражувала неуспешен случај за спасување на мечка во близина на селото...
Епилог на денот: Малиќи е новиот заменик-градоначалник на Скопје, откриен идентитет на убиецот на Јанушев, тројца нови директори на јавни претпријатија
Македонија
0

Епилог на денот: Малиќи е новиот заменик-градоначалник на Скопје, откриен идентитет на убиецот на Јанушев, тројца нови директори на јавни претпријатија

ноември 17th, 2017 | by Newsroom
Владата на денешната седница усвои Предлог–закон за изменување на Законот за придонеси од задолжително социјално...
Владата донесе одлука за задолжително социјално осигурување на индивидуалните земјоделци
Економија
0

Владата донесе одлука за задолжително социјално осигурување на индивидуалните земјоделци

ноември 17th, 2017 | by Newsroom
Владата на денешната седница усвои Предлог–закон за изменување на Законот за придонеси од задолжително социјално...
Работната група за следење на комуникациите ќе се прошири и со претставници од СЈО
Македонија
0

Работната група за следење на комуникациите ќе се прошири и со претставници од СЈО

ноември 17th, 2017 | by Newsroom
Владата на Република Македонија денеска ја одржа својата 39-та седница на која ја разгледа и усвои предлог-одлуката за...
Локалните власти на Лезбос штрајкуваат поради преголемиот број мигранти
Балкан
0

Локалните власти на Лезбос штрајкуваат поради преголемиот број мигранти

ноември 17th, 2017 | by Newsroom
Локалните власти на грчкиот остров Лезбос прогласија штрајк и ги повикаа граѓаните в понеделник да им се придружат во...
Шеесет средношколци од село во Голо Брдо се затруле со јаглерод диоксид
Балкан
0

Шеесет средношколци од село во Голо Брдо се затруле со јаглерод диоксид

ноември 17th, 2017 | by Newsroom
Најмалку 60 ученици од средното училиште во селото Шупензи во албанската област Голо Брдо, денеска се затруле со јаглерод...