Најнови вести

Мозаик

Суштество кое со забите може да ја преполови жртвата на два дела (видео)
0

Суштество кое со забите може да ја преполови жртвата на два дела (видео)

ноември 17th, 2017 | by Newsroom
Документарните емисии на БиБиСи се синоним за фантастични снимки за мистериите и чудата на природата. Меѓу прекрасните...
Европски градови со најголеми гужви во сообраќајот
0

Европски градови со најголеми гужви во сообраќајот

ноември 17th, 2017 | by Newsroom
Еден од најголемите проблеми со кој се соочува секоја метропола е сообраќајниот хаос. Најновото истражување за гужвите во...
Се опил во Романија, а се разбудил на улица среде Лондон
0

Се опил во Романија, а се разбудил на улица среде Лондон

ноември 17th, 2017 | by Newsroom
Невработен Романец седнал да пие во локална кафеана, а се разбудил 2.695 километри подалеку од својот дом. Михај Данчиу рекол...
Извршена првата трансплатација на човечка глава
0

Извршена првата трансплатација на човечка глава

ноември 17th, 2017 | by Newsroom
Научниците успешно изведоа трансплатација на глава од леш и се спремни истиот зафат да го направат на жив човек Хирургот...
Пентагон случајно ретвитувал објава за оставка на Трамп
0

Пентагон случајно ретвитувал објава за оставка на Трамп

ноември 17th, 2017 | by Newsroom
Со налог на Пентагон на Твитер прво е ретвитувана, а потоа избришена објава во која се бара оставка на американскиот...
Дрејк среде настап му се закани на момче кое ги вознемирувало девојките во публиката (видео)
0

Дрејк среде настап му се закани на момче кое ги вознемирувало девојките во публиката (видео)

ноември 17th, 2017 | by Newsroom
Канадскиот рапер на кратко го прекина својот настап во Сиднеј, откако забележа момче кое непристојно ги допирало девојките...
Црногорската влада ја продава јахтата на Тито
0

Црногорската влада ја продава јахтата на Тито

ноември 17th, 2017 | by Newsroom
На профилот на Твитер, Владата на Црна Гора денес објави дека по почетна цена од 80. 000 евра, се продава јахтата на Јосип Броз...
За возење во пијана состојба добила казна од 30. 400 долари
0

За возење во пијана состојба добила казна од 30. 400 долари

ноември 17th, 2017 | by Newsroom
Една 22 годишна студентка од Норвешка за возење во алкохолизирана состојба добила парична казна од 30. 400 долари, но според...
„Тесла“ претстави футуристички електричен камион
0

„Тесла“ претстави футуристички електричен камион

ноември 17th, 2017 | by newsroom
По револуционерните електрични автомобили, американската компанија „Тесла“ претстави камион-шлепер полуприколка....
Промоција на „Живот во кутија“, првата книга на Кежаровски
0

Промоција на „Живот во кутија“, првата книга на Кежаровски

ноември 17th, 2017 | by Newsroom
Новинарот Томислав Кежаровски вчера ја промовираше својата прва книга „Живот во кутија“, која е приказ за неговиот...