Најнови вести

Сцена

Дрејк среде настап му се закани на момче кое ги вознемирувало девојките во публиката (видео)
0

Дрејк среде настап му се закани на момче кое ги вознемирувало девојките во публиката (видео)

ноември 17th, 2017 | by Newsroom
Канадскиот рапер на кратко го прекина својот настап во Сиднеј, откако забележа момче кое непристојно ги допирало девојките...
Том Хенкс е некрунисаниот крал на социјалните мрежи (видео)
0

Том Хенкс е некрунисаниот крал на социјалните мрежи (видео)

ноември 17th, 2017 | by Newsroom
Славниот холивудски актер Том Хенкс познат е по својот талент за глума и генијалноста, а често ја истакнува и духовитата...
Марлон Брандо ја силувал колешката во филмот „Последното танго во Париз“
0

Марлон Брандо ја силувал колешката во филмот „Последното танго во Париз“

ноември 16th, 2017 | by Newsroom
„Последното танго во Париз“ под режисерска палка на Бернард Бертолучи е еден од ретките филмови кои и денес ја збунува...
„Лига на правдата“ и „Предградие“ во кино Cineplexx
0

„Лига на правдата“ и „Предградие“ во кино Cineplexx

ноември 15th, 2017 | by Бојана Нојиќ
Денес премиерно кај нас започнува прикажувањето на филмовите „Лига на правдата“ и „Предградие“, кои може да се погледнат...
„Ајрон Мејден“ закажаа европска турнеја за наредната година
0

„Ајрон Мејден“ закажаа европска турнеја за наредната година

ноември 15th, 2017 | by Newsroom
По успешната минатогодишна светска турнеја, хеви метал бендот „Ајрон Мејден“ (Iron Maiden) во рамките на промоцијата на 16-от...
Десетто јубилејно издание на македонскиот радиски фестивал МАРС
0

Десетто јубилејно издание на македонскиот радиски фестивал МАРС

ноември 15th, 2017 | by Newsroom
Вчера вечерта во Македонската опера и балет се одржа 10-тото јубилејно издание на македонскиот радиски фестивал МАРС. Оваа...
Великодушна донација од Марк Закерберг
0

Великодушна донација од Марк Закерберг

ноември 15th, 2017 | by Newsroom
Основачот на Фејсбук Марк Закерберг во наредните 15 години финансиски ќе го поддржи Универзитетот Харвард. Тој заедно со...
Гитара на Боб Дилан продадена за 396. 500 долари
0

Гитара на Боб Дилан продадена за 396. 500 долари

ноември 14th, 2017 | by Newsroom
Гитарата на американскиот музичар Боб Дилан, со која свирел на најзначајните концерти во 70-тите години на минатиот век,...
Шон Мендес најдобар изведувач на Европските музички награди на MTV
0

Шон Мендес најдобар изведувач на Европските музички награди на MTV

ноември 13th, 2017 | by Newsroom
Канадскиот пејач Шон Мендес на вчерашните Европски музички награди на MTV победи во категориите најдобар изведувач и...
Џенифер Лопез има ново „Деспасито“? (видео)
0

Џенифер Лопез има ново „Деспасито“? (видео)

ноември 12th, 2017 | by Newsroom
Вториот сингл од албумот „Por Primera Vez”, Џенифер Лопез во соработка со Висин ја објави песната „Amor, Amor Amor“, а поради заразниот...