Најнови вести

Спорт

Бостон не запира, со одлична игра го урна и Голден Стејт
0

Бостон не запира, со одлична игра го урна и Голден Стејт

ноември 17th, 2017 | by newsroom
Фантастична победа оствари Бостон над Голден Стејт 92:88 ноќеска во НБА лигата. Неверојатните Селтикси на домашен терен...
ПСЖ со нова трансфер бомба
0

ПСЖ со нова трансфер бомба

ноември 17th, 2017 | by newsroom
ПСЖ подготви нова трансфер бомба за јануари – од Бразил пристига Вендел. Француските медиуми 20 годишниот бразилски изграч...
Федерер со пресврт до победа над Чилиќ
0

Федерер со пресврт до победа над Чилиќ

ноември 16th, 2017 | by newsroom
Швајцарскиот тенисер Роџер Федерер го совлада денеска Хрватот Марин Чилиќ со 6:7(5) 6:4 и 6:1 во третото коло од Групата Борис...
Нејмар плачел и молел да запре трансферот во ПСЖ
0

Нејмар плачел и молел да запре трансферот во ПСЖ

ноември 16th, 2017 | by newsroom
Нејмар во последен момент се обидел да го запре својот трансфер во ПСЖ, открива Марка. Во приказната за позадината на...
Раул: Рајн-Некар игра непријатен напад, ќе биде тешко во сабота
0

Раул: Рајн-Некар игра непријатен напад, ќе биде тешко во сабота

ноември 16th, 2017 | by Newsroom
Тренерот на РК Вардар, Раул Гонзалес, очекува многу тежок натпревар в сабота во Лигата на шампионите против германски Рајн...
Дури шестмина претенденти за нов селектор на Италија
0

Дури шестмина претенденти за нов селектор на Италија

ноември 16th, 2017 | by Newsroom
Фудбалската репрезентација на Италија остана без селектор по отпуштањето на Џампиеро Вентура, отако „азурите“ не успеаја...
Јирген Клоп итно заминал на „превентивни“ лекарски прегледи
0

Јирген Клоп итно заминал на „превентивни“ лекарски прегледи

ноември 15th, 2017 | by Newsroom
Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, откако почуствувал здравствени проблеми го „прескокнал“ денешниот тренинг на неговата...
Гризман од следното лето во Барселона?
0

Гризман од следното лето во Барселона?

ноември 15th, 2017 | by newsroom
Ел Мундо Депортиво, весник близок до Барселона, тврди дека Антоан Гризман и челните луѓе на Барселона ги договориле деталите...
Американците организираат СП за губитници со Италија, Холандија, Чиле…
0

Американците организираат СП за губитници со Италија, Холандија, Чиле…

ноември 15th, 2017 | by newsroom
Силни и угледни репрезентации останаа без Светското фудбалско првенство во Русија следното лето, а за барем да го ублажат...
НБА: Ноќ на гостинските екипи
0

НБА: Ноќ на гостинските екипи

ноември 15th, 2017 | by newsroom
Синоќа во НБА денеска се одиграни три натпревара, а победи остварија гостинските екипи. Бостон Селтикс синоќа славеа против...