Најнови вести

Црна Хроника

Црна Хроника

Црна Хроника

Девојче од Гостивар го повредило ’рбетот по пад од училишно столче
0

Девојче од Гостивар го повредило ’рбетот по пад од училишно столче

17 ноември 2017, 16:27 | Newsroom
Тринаесетгодишна ученичка од гостиварското основно училиште „Единство – Башкими“, по пад од столче со тешки повреди на...
Инцидент во поликлиниката Чаир, вербално нападнат медицински персонал
0

Инцидент во поликлиниката Чаир, вербално нападнат медицински персонал

17 ноември 2017, 13:08 | newsroom
Вербален конфликт се случил вчера околу пладне на поликлиниката Чаир од страна на едно лице и медицинскиот персонал. Како...
И се заканувал дека ќе објави компромитирачки фотографии доколку не се смират
0

И се заканувал дека ќе објави компромитирачки фотографии доколку не се смират

17 ноември 2017, 12:53 | Newsroom
Вчера во 12.30 часот, Л.Е. (41) од Скопје пријавила дека лицето З.П. (32) од Скопје ја уценувал со објавување фотографии со...
Средношколец претепан среде бел ден пред НБРМ
0

Средношколец претепан среде бел ден пред НБРМ

17 ноември 2017, 12:52 | newsroom
Средношколец бил нападнат и претепан вчера попладне додека чекал на автобуската постојка во близина на Народна банка на РМ,...
Четворица повредени во сообраќајка во близина на Облешево
0

Четворица повредени во сообраќајка во близина на Облешево

17 ноември 2017, 12:46 | newsroom
Четири лица, меѓу кои и четиригодишно дете, се повредени во сообраќајна несреќа што се случи вчера попладне на магистралниот...
Повреден гостин по пукање на свадбена веселба во Гостивар
0

Повреден гостин по пукање на свадбена веселба во Гостивар

16 ноември 2017, 14:11 | Newsroom
Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против Д.М. (58) од село Долна Бањица. Тој е осомничен за сторени кривични дела...
Големо количество муниција пронајдено при претрес на куќа во Тетово
0

Големо количество муниција пронајдено при претрес на куќа во Тетово

16 ноември 2017, 14:01 | Newsroom
Цел арсенал на муниција пронашла полицијата при претрес на куќа во тетовското Старо Село. Како што информираат од МВР, во...
Повозрасен штипјанец силувал дваесет и едногодишна девојка од Струга
0

Повозрасен штипјанец силувал дваесет и едногодишна девојка од Струга

16 ноември 2017, 13:49 | Newsroom
Четириесет и осумгодишен штипјанец силувал дваесет и едногодишна девојка од Струга во близина на кавадаречко село....
Грк усмрти пешак во Битола
0

Грк усмрти пешак во Битола

16 ноември 2017, 13:40 | Newsroom
Педесет и шестгодишен државјанин на Грција усмртил пешак синоќа во Битола. Полицијата извести дека вчера вечерта околу 19.30...
Дилери во Штип фатени со над еден килограм марихуана
0

Дилери во Штип фатени со над еден килограм марихуана

16 ноември 2017, 11:37 | Newsroom
Штипската полиција поднесе кривичнa пријавa против С.С.(22) од Куманово, Д.Д.(23) од село Кучичино, општина Чешиново Облешево и...