Најнови вести

Региони

Региони

Региони

Охрид СОС: Наместо да спасат мечка, надлежните ја успале засекогаш (фото)
0

Охрид СОС: Наместо да спасат мечка, надлежните ја успале засекогаш (фото)

17 ноември 2017, 21:16 | Newsroom
Граѓанската иницијатива „Охрид СОС“ деновиве истражувала неуспешен случај за спасување на мечка во близина на селото...
Поројните дождови предизвикаа дефекти и поплави во Прилеп
0

Поројните дождови предизвикаа дефекти и поплави во Прилеп

16 ноември 2017, 20:31 | Newsroom
Прилеп се соочи со повеќе дефекти во водоводната и канализациската мрежа поради обилните врнежи денеска, при што неколку...
Земјотрес почувствуван во Дебар и Гостивар
0

Земјотрес почувствуван во Дебар и Гостивар

16 ноември 2017, 13:33 | Newsroom
Сеизмолошка опсерваторија при Природно-математичкиот факултет во Скопје информира дека денеска во 11.45 часот е регистриран...
Кумановски рецепт: Како да спасите историски споменик без жалби до институциите
0

Кумановски рецепт: Како да спасите историски споменик без жалби до институциите

12 ноември 2017, 09:46 | Гоце Трпковски
До надлежните често пристигнуваат реакции за тоа што не е направено и треба да се направи, но едно здружение од Куманово има...
Три милиони луѓе годишно го заобиколуваат ова место, а тоа сака да задржи дел од нив (фото)
0

Три милиони луѓе годишно го заобиколуваат ова место, а тоа сака да задржи дел од нив (фото)

11 ноември 2017, 14:53 | Гоце Трпковски
Луѓето во овој мал град во Македонија буквално живеат во минатото и речиси ништо не им се менува, освен што за првпат по 17...
Некои нови рисови: Женка со младенче сликани на Јабланица, големата мачка го освојува југот
0

Некои нови рисови: Женка со младенче сликани на Јабланица, големата мачка го освојува југот

10 ноември 2017, 08:15 | Гоце Трпковски
Ова е вторпат да се забележи дека рисот се размножува и надвор од националниот парк Маврово, што е многу вреден податок за...
Гевгелија од 14 часот е без електрична енергија
0

Гевгелија од 14 часот е без електрична енергија

08 ноември 2017, 21:21 | Newsroom
Поради поголем дефект гевгеличани се денес без електрична енергија. Граѓаните на Гевгелија од 14 часот денес се без...
Сообраќајот на два патни правци во прекин поради незгоди
0

Сообраќајот на два патни правци во прекин поради незгоди

08 ноември 2017, 08:23 | Newsroom
Од Авто-мото сојузот на Македонија денеска информираат дека целосно во прекин е сообраќајот на магистралниот пат...
Во пресрет на зимската сезона, тетовската полиција стартува со превентивни активности
0

Во пресрет на зимската сезона, тетовската полиција стартува со превентивни активности

06 ноември 2017, 12:49 | Newsroom
Во пресрет на зимската сезона, под мото „Внимание, зима на патот!“ тетовската полициска станица за безбедност на патниот...
Пријавена кражба на 30 тегли ајвар во Кавадарци
0

Пријавена кражба на 30 тегли ајвар во Кавадарци

06 ноември 2017, 10:12 | Newsroom
Во Кавадаречката полициска станица од општа надлежност била пријавена кражба на 30 тегли ајвар. Покрај кражбата на ајвар,...