Најнови вести

Скопје

Скопје

Скопје

Доставени 133 барања за субвенции за печки на пелети
0

Доставени 133 барања за субвенции за печки на пелети

17 ноември 2017, 16:19 | Newsroom
До архивата на Град Скопје денеска до 13 часот се доставени 133 барања за надоместување на дел од трошоците на граѓаните за...
Забрана за возила до Средно Водно и нови автобуски линии од наредниот викенд
0

Забрана за возила до Средно Водно и нови автобуски линии од наредниот викенд

17 ноември 2017, 15:56 | Newsroom
Од наредниот викенд ќе стапи на сила најавената забрана за движење на возилата на патот до Средно Водно. Одложувањето на...
Сопственикот на „Гемак Трејд“ е нов заменик-градоначалник на Скопје
0

Сопственикот на „Гемак Трејд“ е нов заменик-градоначалник на Скопје

17 ноември 2017, 15:49 | Newsroom
Енвер Малиќи е новиот заменик-градоначалник на Скопје. Како што информираа градските власти, скопскиот градоначалник, Петре...
Три јавни претпријатија во Скопје добија нови директори
0

Три јавни претпријатија во Скопје добија нови директори

17 ноември 2017, 12:24 | Newsroom
Нови директори беа денеска поставени во три јавни претпријатија под надлежност на Град Скопје. Душко Васевски беше поставен...
Врнат и казни на “Трета македонска бригада” за возење по тротоарот
0

Врнат и казни на “Трета македонска бригада” за возење по тротоарот

17 ноември 2017, 08:45 | Newsroom
Полицаец запрел шест автомобили одеднаш бидејќи се движеле по тротоар. Полицијата ги запира возилата што се движат по...
Центарот на Скопје без греење
0

Центарот на Скопје без греење

17 ноември 2017, 08:34 | newsroom
Поради санација на дефект на магистралниот вод од дистрибутивната топлинска мрежа од топланата Исток што води кон строгиот...
Снемало струја: Првачиња во „Климент Охридски“ пишувале на дневна светлина
0

Снемало струја: Првачиња во „Климент Охридски“ пишувале на дневна светлина

16 ноември 2017, 17:00 | Антонија Поповска
Првачиња од основното училиште „Климент Охридски“ во Драчево денеска пишувале на часовите користејќи ја дневната светлина...
ФОТОВЕСТ: Дрво падна врз автомобил во Центар
0

ФОТОВЕСТ: Дрво падна врз автомобил во Центар

16 ноември 2017, 13:43 | Newsroom
Дрво падна врз автомобил во Центар, на паркингот спроти Владата. Сепак, не се предизвикани поголеми оштетувања на возилото,...
Без струја делови од неколку скопски општини
0

Без струја делови од неколку скопски општини

16 ноември 2017, 07:15 | Newsroom
Без струја во текот на денешниот ден ќе бидат корисници од делови од општина Центар, Студеничани, Ѓорче Петров, Сарај и Кисела...
Една недела по Градежен, колку Дебар Маало е подготвено за нов пожар (фотогалерија)
0

Една недела по Градежен, колку Дебар Маало е подготвено за нов пожар (фотогалерија)

15 ноември 2017, 17:45 | Бојана Нојиќ
Минатата недела изгореа дел од горните катови на Градежниот факултет во Скопје, а интервенцијата на терен од страна на...