Најнови вести

Стил

Стил

Стил

Најубавите градови во светот за прослава на Божиќ
0

Најубавите градови во светот за прослава на Божиќ

16 ноември 2017, 07:55 | Newsroom
Иако сме средина на месец ноември, сепак ширум светот градовите се спремаат за божиќните и новогодишни празници. За...
Дали сте за појадок кај Тифани?
0

Дали сте за појадок кај Тифани?

10 ноември 2017, 07:35 | Newsroom
Компанијата „Tiffany & Co“ денес во Њујорк го отвора својот кафе бар, во кој ќе биде послужен и појадок. На овој начин „Појадок...
Свечено отворање на „Лувр“ во Абу Даби (видео)
0

Свечено отворање на „Лувр“ во Абу Даби (видео)

08 ноември 2017, 21:35 | Newsroom
По десет години градење и потрошени 650 милиони долари, Абу Даби конечно го отвори музејот „Лувр“. Во музејот има 600 уметнички...
Луксузна куќа на тркала (фото+видео)
0

Луксузна куќа на тркала (фото+видео)

07 ноември 2017, 10:39 | Newsroom
Германската компанија „Фолкнер“ дизајнираше куќа на тркала која има удобна кабина за возачот, спална соба, кујна со...
Заедничка модна ревија на македонски и бугарски текстилни компании
0

Заедничка модна ревија на македонски и бугарски текстилни компании

04 ноември 2017, 09:15 | Newsroom
Денес во галеријата „Безистен“ во Штип со почеток од 18 часот на модна ревија и промотивен видео запис ќе се презентираат 11...
Резиденција инспирирана од детски цртеж
0

Резиденција инспирирана од детски цртеж

02 ноември 2017, 20:23 | Newsroom
Необичната и несекојдневна резиденција е изградена во Португалија. Оние кои немаат талент за цртање како дете и во...
Само една жена има привилегија да ги носи најскапите сандали на светот
0

Само една жена има привилегија да ги носи најскапите сандали на светот

31 октомври 2017, 07:35 | Newsroom
Дизајнерката Деби Вингем ги изработува најскапите работи во светот. Во 2002 година го дизајнираше најскапиот фустан, украсен...
Внукот го имитира својот вујко модел (галерија)
0

Внукот го имитира својот вујко модел (галерија)

27 октомври 2017, 07:55 | Newsroom
Конкурентноста во светот на моделите е голема, но Аристотел Политес се соочува со најголемиот предизвик. Идејата за...
Безвременски гламур и богата текстура со новите Retro Matte кармини на M.A.C.
0

Безвременски гламур и богата текстура со новите Retro Matte кармини на M.A.C.

26 октомври 2017, 13:30 | Newsroom
Вчера вечерта, со почеток од 19 часот во продавницата на M.A.C во Скопје City Mall, беше одржана  промоција на новите Retro Matte кармини,...
„Дениција“ како метафора за љубовта e инспирација за новата колекција на Ирина Тошева
0

„Дениција“ како метафора за љубовта e инспирација за новата колекција на Ирина Тошева

26 октомври 2017, 10:25 | Newsroom
Шеснаесеттиот Моден викенд Скопје под мотото #Stopthetraffik заврши синоќа во „Иновативниот центар на Македонски Телеком“ со...