Најнови вести

Забава

Забава

Забава

Европски градови со најголеми гужви во сообраќајот
0

Европски градови со најголеми гужви во сообраќајот

17 ноември 2017, 19:36 | Newsroom
Еден од најголемите проблеми со кој се соочува секоја метропола е сообраќајниот хаос. Најновото истражување за гужвите во...
Пентагон случајно ретвитувал објава за оставка на Трамп
0

Пентагон случајно ретвитувал објава за оставка на Трамп

17 ноември 2017, 16:38 | Newsroom
Со налог на Пентагон на Твитер прво е ретвитувана, а потоа избришена објава во која се бара оставка на американскиот...
За возење во пијана состојба добила казна од 30. 400 долари
0

За возење во пијана состојба добила казна од 30. 400 долари

17 ноември 2017, 15:42 | Newsroom
Една 22 годишна студентка од Норвешка за возење во алкохолизирана состојба добила парична казна од 30. 400 долари, но според...
Метеорски дожд ги вознемири Американците и Европјаните (видео)
0

Метеорски дожд ги вознемири Американците и Европјаните (видео)

16 ноември 2017, 11:32 | Newsroom
„Огнените топки“ на небото над Германија, Франција, Швајцарија, Италија и САД предизвикаа паника кај населението, а некои од...
Најголемиот дијамант досега понуден на аукција, достигна неочекувано висока цена
0

Најголемиот дијамант досега понуден на аукција, достигна неочекувано висока цена

15 ноември 2017, 14:57 | Newsroom
Аукциската куќа „Кристи“ соопшти дека на аукцијата одржана во Женева е продаден дијамант за скоро 34 милиони долари....
Парче облека кое е забрането да се носи во недела попладне во Австралија
0

Парче облека кое е забрането да се носи во недела попладне во Австралија

15 ноември 2017, 12:05 | Newsroom
Во многу земји постојат закони кои својата долготрајност ја должат на фактот дека се добри за заштитата на граѓаните....
Историја на познатиот гест: Од кога се покажува средниот прст?
0

Историја на познатиот гест: Од кога се покажува средниот прст?

14 ноември 2017, 10:59 | Newsroom
Многумина го изразуваат своето мислење со покажување на средниот прст, како што неодамна го направи тоа една Американка,...
Добра реклама сè продава: Хонда Акорд достигна цена од 150. 000 долари
0

Добра реклама сè продава: Хонда Акорд достигна цена од 150. 000 долари

14 ноември 2017, 10:08 | Newsroom
Младио сценарист и режисер од Лос Анџелес Макс Ланман направил интересна реклама за да го продаде автомобилот на својата...
Доаѓал на работа еден час порано, па добил отказ
0

Доаѓал на работа еден час порано, па добил отказ

12 ноември 2017, 14:21 | Newsroom
Еден работник од Барселона поднел тужба до Судот и побарал работодавецот да го врати на работното место од кое добил отказ,...
Среќата и е наклонета: Прво добила 5. 000, 500, а потоа 5 милиони долари
0

Среќата и е наклонета: Прво добила 5. 000, 500, а потоа 5 милиони долари

11 ноември 2017, 17:32 | Newsroom
Бренда Џентри од Вирџинија добила џекпот од 5 милиони долари, откако претходно освоила две помали парични добивки. Таа прво...