Најнови вести

Старец починал при пад од дрво

14 ноември 2017, 13:11 | newsroom
Старец починал при пад од дрво
Црна Хроника

Старец починал од повредите што ги здобил откако паднал од дрво додека берел јаболка, соопштуваат од МВР.

Според истиот извор, вчера околу 15 часот во Ургентниот центар во Скопје бил донесен К.М.(87) од Скопје, кој се здобил со повреди од пад од дрво (берејќи јаболки), по што починал.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција.