Skip to content

CANNABIS OIL CBDOL – негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница

Pavlina Yanovna

Written by

Pavlina Yanovna
Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Коноп е единствена фабрика, вреден корисни својства кои се користи уште од античките времиња. По откривањето во својот состав наркотични додатоци Резолуцијата на Обединетите нации (1961) се воведе забрана за одгледување на растенијата и неговата обработка. Како резултат на работата на одгледувачи се одгледувани технички вид на култура која не содржи психотропни состојки. Коноп се користи во различни гранки на лесната индустрија, но најзначаен производ за обработка на семето се смета коноп нафта.

Како да се направи масло од коноп

За производство на масло се користи во техничка сорти канабис. За разлика од обичните, тоа

9 32 CANNABIS OIL CBDOL  негативни коментари, мислења, цена, официјална веб страница

не е класифициран како психотропни растенија. Предизвикува наркотични

ефекти на супстанцијата (тетрахидроканабинол) е содржан во мала количина -. Помалку од 0,1%

CANNABIS OIL CBDOLis вистински словенски корени на потекло. своето производство беше на народите кои живеат на територијата на Европа. Нашите предци се користат рачен прес за производство на нафта. Тој имаше некои сличност со работата на аспираторот, опремени со парична казна сито. Садење коноп семе во одредена дупка, човек притиснат на клипот. Така, од семето се откажат од нафта, а оброкот остана. Тоа е додаден во добиточна храна. Од 1 кг на суровини не доби повеќе од 300 g скапоцени масло.

Сега компаниите иако има современа опрема, но основната технологија остана иста:

 1. канабис семиња исчистени од остатоците и се ставаат во посебен сад во печатот со голем капацитет.
 2. Притиснете го приклучокот, а тоа автоматски почнува да се врти.
 3. Контејнери со свежо масло transportyou во продавница каде што е во фаза на решавање.
 4. Веќе појасни масло се полни и се испраќаат во малопродажба.

Ова испорака метод се нарекува ладно цедено. Како резултат на тоа, маслото ги задржува сите корисни својства кои се содржани во семе канабис. Таа има светло зелена боја и деликатно вкус. Нејзините кисело вкус може да се проследи еден суптилен вкус на орев белешки.

Коноп семе се обработуваат на друг начин, тоа се нарекува метод на топла притискање. Маслото е подложен на термичка обработка, па губи многу корисни својства. Овој производ не е многу популарен.

содржина состав и калорична

масло, добиени по обработката на индустриски коноп, содржи:

 1. Сите Б витамини, подобрување на смилаемост на калциум и железо кои се одговорни за енергетскиот метаболизам и функционирањето на нервниот систем.
 2. Витамин А промовира производството на хормони и зајакнување на видот.
 3. Витамин Е нормализира функционирањето на репродуктивниот систем, кои имаат подмладувачки ефект врз кожата и организмот како целина. Тоа е одличен антиоксиданс.
 4. спречување на формирање на тумори на хлорофил, каротин, танини.
 5. две групи на полинезаситени масни омега-3 и омега-6. Нивниот број и салдо (1: 3). На производот може да се даде само мрсна видови на риба
 6. Магнезиум е да се има позитивно влијание врз функционирањето на целиот организам.
 7. го намалува

  8 32 CANNABIS OIL CBDOL  негативни коментари, мислења, цена, официјална веб страница

  холестеролот во крвта на човекот, фитостероли.

CANNABIS OIL CBDOLis еден од ретките растенија храна која содржи витамин Д.

Таа не содржи протеини и јаглехидрати. 100 ml имаат 99,9 g масти, калории е 899 kcal.

Корисните својства на коноп нафта

Општата употреба на

Богата со витамини, макро – и микроелементи, масло од коноп семе е еден од најдобрите природата производи. Биолошки вредни состав на хранливи материи содржани во идеални пропорции и лесно се апсорбира од страна на телото. Затоа, масло има позитивен ефект врз сите органи и системи:

 1. стимулира дигестивниот систем, нормализира метаболизмот.
 2. подобрува состојбата на кожата, тепачки иритации, тинејџерски акни.
 3. го зајакнува имунолошкиот систем, спречување на развојот на заразни болести.
 4. Анти-воспалителни, аналгетик и лекување ефект.
 5. Тепачки формирање на рак тумори.
 6. отстранува отпадните и токсични материи од телото.
 7. нормализира работата на кардиоваскуларниот систем, намалување на ризикот од мозочен удар, зголемен крвен притисок.

Производот има негативно влијание врз здравјето, без

оглед на пол, возраст категорија. Тоа е корисно за сите.

За жените

корисен ефект врз телото на саемот половина од човештвото беше откриено во древните времиња. Убавината на сите времиња што се користи како лек против стареење и за подобрување на кожата, косата, ноктите зајакнување. Правилната примена на нафта намалува отокот во нозете, што се случува со секојдневна употреба на чевли со високи потпетици.

Се нормализира хормоналниот баланс на женското тело, намалување на менструалните болки, подобрување на благосостојба за време на менопаузата. CANNABIS OIL CBDOLis вклучени во исхраната за време на третманот на маститис, оваријални цисти.

За мажите

Секојдневна употреба на CANNABIS OIL CBDOLpromotes на машката моќ. Антиканцерогени својства се спречи појавата на рак на простата, се намали појавата на рак на простатата и хемороиди.

Благодарение на витамин Е масло е одлична алатка за негување и клима. Ова е особено точно на мажи облечени бради. Кога се нанесуваат во кожата на лицето и главата подобрување на циркулацијата на циркулацијата на крвта, па брада ќе расте брзо и изгледаат одлично.

За време на бременоста

Целосна витамини и минерали комплекс, составен од коноп семе масло заситени масти тело бремените потребни елементи. Висока содржина на

7 18 CANNABIS OIL CBDOL  негативни коментари, мислења, цена, официјална веб страница

витамин Д, витамин Е промовира соодветна феталниот развој на бебето

Видео:. Масла што не може да биде во текот на бременоста да се распоредат

Доење

Употребата на маслото од коноп семе доилки зголемува протокот на млеко. Неговите вредни состав дополнет со витамин Д, кои влијаат на појавата на бебето рахитис и да се обезбеди целосен развој. Во рамките на линоленска киселина, навлегува во телото со млеко, предвидува нормализирање на циркулацијата на крвта во телото на бебето, го подобрува варењето на храната, го намалува ризикот од грчеви и надуеност.

Доење мајки обично се полни со масло витамин салати или само пијат една лажичка на празен стомак. Направи производ само по консултација со вашиот лекар.

За деца

Смирувачките својства на производот да има позитивен ефект на нервниот систем на телото на детето. Ова е особено точно на хиперактивни деца и деца со аутизам.

Потребна е

Тинејџери масло да се нормализира функционирањето на телото за време на пубертетот. Го олеснува менструалната болка кај девојчињата. Витамин-минерал комплекс, дел, го спречува тинејџерски акни.

Кога губење на тежината

балансирана комбинација на киселини во масло забрзува варењето на храната, го елиминира појавата на запек, метаболизмот, го спречува масти. Хранливи својства помогне брзо да наситен на телото, намалување на апетитот.

На луѓето гледаат вашата фигура, јадење на масло коноп семе служи како дополнителен извор на енергија, ја подобрува општата состојба.

Исклучок се луѓето кои страдаат од дебелина. Тие не нутриционистите препорачуваат да се вклучат во вашата исхрана коноп нафта. Причината е доволно голема калории производ.

CANNABIS OIL CBDOLin медицина

 1. за лековитите својства на производот, познати уште од античките времиња. Традиционалните исцелители што се користи во лекување на болести на катаралната природа, белодробна болест, болести на жените.
 2. Сега масло коноп семе се продава во чиста форма, но исто така е компонента на одредени додатоци во исхраната, хомеопатски лекови. Се користи како превентивна мерка за да се врати на имунолошкиот систем по една тешка болест. Тоа е ефикасно за третирање на болести на горниот респираторен тракт, воспаленија на уринарниот систем.
 3. Хлорофилот, цинк, железо присутни во помош масло за да се справат со анемија и други болести на циркулаторниот систем. Производот помага во намалување на холестеролот, чисти крвните садови. Се препорачува да се земе во атеросклероза, тромбофлебитис.
 4. Лекарите го вклучи во составот на комплексни терапија на пациентите со рак, луѓето кои страдаат од туберкулоза.
 5. надворешна апликација на масло помага да се елиминираат проблемите на дерматолошката природата. Тој е ефикасен во лекувањето на егзема, лупус.
 6. Тоа е незаменлив и првиот помошник за изгореници благи. На анти-воспалителни и аналгетик својства на CANNABIS OIL CBDOLrelieves на карактеризира со болка и црвенило. Неговата континуирана употреба помага лекува раните.
 7. способноста на производот да се подобри апсорпцијата на калциум во телото е од корист во болести на зглобовите, реума, фрактури.
>>>>  Папинол | Papinol - како да го користам? каде да го купат, аптека, цена

Ревитализација, чистење, успокоителен својства, CANNABIS OIL CBDOLis се користи во лекување на многу болести.

Дијабетес

Корисни елементи и хемиски соединенија што влегуваат во составот на нафта, се намали отпорноста на организмот на инсулин и подобрување на неговата акција. Се нормализира нивото на шеќер во крвта и го минимизира капки ниво кај дијабетичарите. Способноста на CANNABIS OIL CBDOLto отстрани спречува воспаление на панкреасот развој на компликации на болеста.

Пред употреба мора да биде одобрен од страна на присутните лекар.

со панкреатитис

CANNABIS OIL CBDOLnot само што го подобрува варењето на храната, но исто така има благотворно влијание врз заболените органи. Тоа придонесува за нормализирање на панкреасот. Аналгетски својства на помош на нафтата да се намали непријатната пецкање во панкреатитис.

Користење на нафта во храна, треба да бидат свесни за високо калорична содржина на производот. Во исхраната се администрира постепено, така што нема да преоптоварување на засегнатите тело. Масло од коноп семе додаде салати и не се во чиста форма. Тоа не ја вклучува исхраната во периодот на егзацербација на болеста.

За запек

Редовната употреба на CANNABIS OIL CBDOLin наутро пред јадење подобрува дебелото црево. Успокоителен својства спречи надуеност и тврда столица. Честите проблеми со стол, се препорачува да се направи за чистење клизма со масло. Овој метод не треба да се користи ако имате некоја хронична болест на дигестивниот систем, камења во бубрезите и камен

Исхрана во болести на она што може и не може да се јаде.:

За црниот дроб

масни киселини, антиоксиданси, фосфолипиди, вклучени во составот на маслото од семе на канабис заштити клетките на црниот дроб од уништување. вклучувајќи го во вашата дневна исхрана, можете да се намали товарот на телото, а со тоа подобрување на неговото функционирање. Производот се користи и како чистење на црниот дроб превентивна мерка, и хепатитис и други заразни болести.

хемороиди

Анти-воспалителни и лековитите својства на маслото се користат во третман на хемороиди. Тие апсорбираат тампон и вметнете ја во анусот, оставајќи на целата ноќ. На ефикасноста на третманот е директно поврзана со степенот на тежина на пациентот.

Во онкологија

Се должи на голем број на антиоксиданси, производот се препорачува да се користи не само за превенција, но, исто така, вклучуваат во комплексот третман на онколошки болести. способност за зајакнување на имунитетот им помага на пациентите се опорави побрзо по хемотерапија третмани. Анти-воспалителни и заживување на својства на маслото се спречи ширењето на метастазите и малигни нови формации. На приемот треба да бидат отворени само по одобрение на експерти.

Епилепсија

имаат седативно дејство врз нервните завршетоци производ помага во намалување на напади на епилептични напади. Велика билни антидепресив во комбинација со медицински додатоци помага за нормализирање на состојбата на пациентот и ги зголемува шансите за закрепнување.

Псоријазата

Анти-воспалителни и прочистување ефект CANNABIS OIL CBDOLlowers ризикот од иритации на кожата, го забрзува регенерацијата на епидермисот. Сето ова го промовира побрзо лекување на чир и го спречува нови. Кожата е moisturized, нема сувост и чувство на стегање.

Од црви

Во прилог на сите споменати корисни својства на маслото, исто така, има антипаразитски активност. Тоа се користи за да се спречи црви и нивно отстранување од телото. Ова утро, пред јадење се земе една лажичка масло. За да се подобри ефикасноста, можете да го комбинирате со камилица супа.

CANNABIS OIL CBDOLdoes не предизвикува алергии, па тоа е совршен за отстранување на паразитите од телото на детето. Лек впие сунѓер или памук и се однесуваат на анусот. Пожелно е да се спроведе постапка за ноќ.

Во маститис

масло коноп семе вклучени во составот на комплексни третман. Направете лосиони со анти-воспалителни и болка намалување на дејството. Една мала парче газа импрегнирана со масло и се однесуваат на воспаленото место. За да се подобри ефектот се волнена шамија. Оваа постапка се врши во текот на ноќта. Во утринските часови по отстранување на болното место триење Јаболков оцет. . Повторете ја постапката треба да биде неколку дена

Ви препорачувам да ја прочитате: на рецепти на традиционалната медицина на кедар да mikechitty

CANNABIS OIL CBDOLin козметика

CANNABIS OIL CBDOLhas корисен ефект на телото од внатре и надвор од состојбата на кожата, косата, ноктите. Забрзување на регенерација на клетките, враќање на липидите бариера е обезбедена од страна линолинска киселина, така што се додава на составот на маски за сува и чувствителна кожа. Благодарение на одржување на оптимална рамнотежа на здрави омега-3 и омега-6, го промовира одржување и реставрација на хормонални позадина. Бидејќи нафтата е неопходен компонента не само на анти-стареењето производи за нега на кожата и козметички производи за тинејџери.

навлажнувачки својства на производот се користи за подготовка на лосиони за после сончање. Тоа го спречува сушење и лупење на кожата по изложување на сонце и морска вода.

Во практично сите масажа лосиони, исто така, има нафта коноп семе. Ова се должи на високиот степен на пенетрација во епидермисот.

Витамини и минерали сложен производ обезбедува дополнителна храна за фоликулите на скалпот и косата. Маски и шампони изготвен врз основа на нафта, го спречува првут, го забрзува растот на косата, давајќи и здрав сјај.

Врз основа на CANNABIS OIL CBDOLto подготви маски, лосиони и можеби дома.

За лице

Хидратантна лосион за сува и чувствителна кожа IDIVIDI: Оваа алатка е негување својства, ја затегнува порите. Како резултат на тоа, кожата станува мека и се стекнува со природни здрави.

Состав:

 • 25 мл масло од семки од коноп.
 • 250 ml прочистена вода.
 • 200 мл свеж 20% крем.
 • 150 ml на камфор алкохол.
 • 30 g на течни мед.
 • 2 лимон.
 • 3 жолчки од јајце.

фази на подготовка:

 1. Од лимони да стискаш на сок.
 2. Кора од лимон да се стави во посебен сад и се прелива вода што врие. Место на топло место, дополнително завиткан волнена шамија. оставете го за 90 мин.
 3. Како резултат на мешавина вирус преку cheesecloth и оставете да се излади. Микс на резултат на инфузија со мед, додадете сок од лимон.
 4. Микс жолчки од јајце со коноп нафта, се прелива крем во тенка струја.
 5. За да се поврзете со лимон, мед и јајце маса. Победи.
 6. Истурете во алкохол, се меша добро. мешавината се филтрира преку cheesecloth.
 7. Се прелива во стаклено шише или тегла (по можност со темно стакло).
 8. Додај доволно вода, така што резултатот беше 1/2 галон лосион.
>>>>  CANNABIS OIL CBDOL артритис - негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница

Да се ​​чува во фрижидер. Добро протресете пред употреба. Користете го пред спиење. Рок на траење -. 7 месеци

Маска за лице подмладување IDIVIDI: Компоненти:

 • 15 g на маслиново масло.
 • 20 грама коноп нафта.
 • 5 ml сок од лимон.
 • 3 мл масло од чајно дрво.

фази на подготовка:

 1. Микс на маслинки и коноп нафта.
 2. Додај сок од лимон, чај дрво нафта.
 3. подготвени мешавина се применува за 30 минути.
 4. Да се ​​отстранат остатоците од памук рампа, лицето исплакнете со ладна вода.

овес маска IDIVIDI: Козметички производ ја прави кожата еластична и ќе им даде здрав сјај на лицето.

Состојки:

 • 25 g овесни брашно.
 • 30 g крем (содржина на масти – 20%).
 • 1 жолчка од јајце.
 • 1,5 лажиче на коноп масло.

Низа на активности:

 1. Овес меша со кисела павлака.
 2. Внесете жолчки од јајце, а останатите компонента -. Нафта
 3. Се нанесува на чисто лице. Времетраење – 10-15 минути. Да се ​​зголеми ефектот, се повторува 2-3 пати во 10 дена.

лек за мозолчиња и blackheads IDIVIDI: Состојки:

 • Blue глина – 1,5 лажици
 • бланширан ‘рж трици – 70
 • CANNABIS OIL CBDOL- 50 g.

Метод на подготовка:

 1. за распуштање на глина со топла вода. Истурете во маса на трици. Прелива масло коноп семе.
 2. Да се ​​остави на возилото за 10 минути. По тоа време не е подготвен за употреба.
 3. Нанесете на лицето. Како глина на сушење да се накваси лицето со вода.
 4. По даденото време (четвртина час) за отстранување на остатоците од мешавина на козметички сунѓер. Лицето мијат со топла вода

Видео:. Примена на CANNABIS OIL CBDOLfrom брчки на лицето да се прошири

Коса

Маска за зајакнување IDIVIDI: Компоненти:

 • 20 g мед.
 • 2 лажици масло од коноп семе.
 • 1 лажица масло од морков сок.
 • 3-4 капки на лаванда масло.

Процес:

 1. Медот на Парна бања да се топи и малку топло.
 2. Додај останатите компоненти. Промешајте како резултат на маса.
 3. Ширење на коса, почнувајќи од коренот (акција ракува со ракавици). За дополнителна употреба топлина туш капа и крпи.
 4. 60-90 мин. исплакнете. За поголема ефикасност, употреба на секои 4 дена.

На густина и волуменот на косата IDIVIDI: Компоненти:

 • 5 лажици коноп нафта.
 • 3 ml од масло од lemongrass.
 • 2 ml од масло од коријандер.
 • 1 ml од роза масло.

Низа на активности:

 1. масло коноп семе да се прелива во чаша и го стави во топла вода за 5 минути. Така, таа ќе се загрева до саканата температура.
 2. Додај сите други состојки. Се меша добро.
 3. Нафта смесата нежно масажа на скалпот, чешел. Стави на пластична капа. Завиткајте ја главата со шамија или крпа бања.
 4. исперам по 2 часа.

За да се користи пред секој шампон, но не повеќе од два пати неделно.

Луксузни кадрици IDIVIDI: Состојки:

 • 6 лажици коноп нафта.
 • 3 капки сок од камилица.
 • 2 капки рузмарин масло.
 • 4 капки од масло од сардела.

Процес:

 1. CANNABIS OIL CBDOLpour во тегла и се ставаат во сад со топла вода за 7 минути.
 2. микс камилица инфузија и други компоненти со топла масло.
 3. Нанесете ја маската на косата и оставете го за 70 минути. По некое време исплакнете со топла вода.

Искра и Блесок IDIVIDI: Компоненти:

 • јојоба масло -. 2 ml
 • Јаболков оцет -. 15 ml
 • мед -. 10 g
 • Протеини -. 1 PC
 • масло коноп семе -. 10 ml
 • Скроб – ½ лажиче

Низа на активности:

 1. Во стопен мед додадете ги сите состојки наизменично и победи со миксер.
 2. Смесата се примени на целата должина на косата. Внимателно бранеа.
 3. По 20 минути, повторете ја постапката.
 4. Да се ​​заврши вашата глава во пешкир и оставете за еден час. На крајот на времето (1 час) може да почнат да го измие

Ви препорачувам да ја прочитате. Масло од сусам во cosmetological

Тело

зацврстување бања со масла IDIVIDI: Компоненти:

 • 3 чаши полномасно млеко.
 • 10 ml на коноп масло.
 • 3 tsp.of мед.
 • 3 g на здравец масло.
 • 2 g ѓумбир масло.

Процес:

 1. Растворете путер во топло млеко.
 2. Додај смесата на бања. Оптималната температура за постапките за донесување – 40 ° C, време – 30 минути

.

Овие бањи треба да се зема еднаш во 14 дена. Постапката не само што ја подобрува состојбата на кожата, но, исто така, ја стимулира циркулацијата на крвта. Оваа постапка ја подобрува циркулацијата на крвта, ја отвори порите, почнува да дише кожата.

Антицелулитен тело заврши IDIVIDI: Компоненти:

 • 50 грама козметички глина.
 • 1 лажица масло од коноп нафта.
 • 2 ml од грејпфрут, лимон, портокал и смрека нафта.
 • 10 g мелен цимет.
 • Вода.

Процес:

 1. Се меша со масло со глина и цимет. Конзистентноста на микс треба да биде слична на кисела павлака. Ако тоа е премногу дебела, се разредува со потребната количина на вода.
 2. применета на колковите и нозете. Покривање на телото со проѕирна фолија. Топ навивам ќебе.
 3. Да се ​​задржи 60 минути. По истекот на времето исплакнете со вода.

Пилинг IDIVIDI: Компоненти:

 • Ѕ Купот на Куп на морска сол.
 • 1 лажица масло масло од сандаловина и маслиново (ладно цедено).
 • 2 лажички масло од коноп семе.

Процес:

 1. Сите компоненти на микс.
 2. Apply и масажа на целото тело.
 3. Исплакнете со топла вода. Потоа намалување на температурата и се кул туш. Подобро е да се користи по земање на бања.

Антицелулитен бања IDIVIDI: Состојки:

 • 3 лажици морска сол.
 • 1/2 лажиче на портокал масло.
 • 1 лажица масло од коноп нафта.
 • 0,5 лажици лимон масло.

Низа на активности:

 1. Во посебен сад, распуштање на морска сол.
 2. Додај масло.
 3. Растворот се става во вода бања.
 4. Да се ​​земе не подолго од 25 минути. Повторете ја постапката секој ден за 10 дена.

тонирање на телото маска IDIVIDI: Компоненти:

 • 1 лажица масло. гриз.
 • 0,5 лажици. мед.
 • 2 лажици. млеко.
 • 4 жолчки од јајце.
 • 2 лажици сок од лимон.
 • 50 g на коноп масло.
 • 1/2 лажиче сол.

Метод на подготовка:

 1. Готвач на течноста каша, во процесот, додадете сол. Се излади малку.
 2. Стискаш на сок од лимон.
 3. Во гриз полека се воведе сурови жолчки од јајце, се промешува.
 4. Додај останатите состојки. Победи.
 5. Маската шири рамномерно на телото. Оставете го да се исуши.
 6. Исплакнете со топла вода. Пожелно е да се земе контраст туш и користете хидратантен лосион за тело.

Маска одлуки 1 на секои 10-15 дена.

користат за готвење

Масло од семе од коноп не само што има корисни својства, но има пријатен вкус. Благодарение на неговата употреба во подготовка на разни јадења и колачи.

 1. Таа служи како одличен облекување за светлина зеленчук, месо или риба, салати. Маслото дава јадење со префинет вкус со светлина налудничав белешки.
 2. Па тоа оди добро со варен зеленчук.
 3. Додавајќи дека во сос, водителка ќе добие не само вкусен Леќата. Светлина смарагд на нафтата ќе се подобри бојата на било сос.
 4. CANNABIS OIL CBDOLcan замени путер во готови житарици, или тестенини.
 5. Таа служи одлична состојка за печење, давајќи тестото уникатен вкус, мекост.

Дали е можно да СРЈ со коноп нафта

На сите свои уникатни својства на маслото има ниска точка на вриење, а не може да се толерира термичка обработка. Тоа не е препорачливо да се загрее во било која температура, особено се користи за пржење. Во процесот на термичка обработка, квалитетот на вкусот на нафтата се влоши, поголемиот дел од корисните својства е изгубена.

вредни масло додека за греење лачи пероксиди. Ова е доста опасна материја за телото, може да има разурнувачки ефект врз здравјето

>>>>  SlimBiotic - негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница

Ви препорачувам да ја прочитате. Тоа е можно да СРЈ на пченка да mikechitty

штети и контраиндикации

Заедно со многу корисни својства на CANNABIS OIL CBDOLshould да се земе со претпазливост. Особено за луѓето со алергии или индивидуална нетолеранција на една од компонентите на нафта и земање додатоци за разредување на крвта. Алергиската реакција може да се случи при земање на нафта внатрешно, но кога се користи надворешно.

Главната контраиндикации поврзани со категоријата на лица со хронични болести:

 • стомакот;
 • црниот дроб;
 • панкреасот;
 • бубрезите;
 • жолчното ќесе;
 • на кардиоваскуларниот систем.

внес на CANNABIS OIL CBDOLfor третман на дијабетес мелитус кој било степен на онколошки болести треба да бидат отворени само по одобрение од присутните лекар.

Иако технички оценки на коноп и содржи мал процент на канабиноиди, и тоа има халуциногени ефект, за тоа не се препорачува за лица со тешки ментални нарушувања на хронична природа јадат.

Непријатни симптоми на предозирање или нетолеранција на нафта се појави по неколку часа. Тие се придружени со дијареја, повраќање, спазматичен болка во стомакот, а понекогаш и вртоглавица. Ако било кој од предусловите за потребата на труење да се донесе цврста и контакт со лекар.

Сето ова може да се избегне, ако не го надминува дозволениот лимит -. Не повеќе од 20 ml CANNABIS OIL CBDOLa ден

Како да се избере и чување коноп нафта

Уникатен и корисен дел од семе од коноп е зачувана во целост само во производ добиен со ладно цедење. Ова масло е комерцијално достапен во аптеки и супермаркети.

Кога ќе купите треба да се обрне внимание на следниве точки:

 1. Тара. Пакување на готови квалитетот на маслото се врши во шишиња со темно стакло. Тоа им помага на заштита на нафта од сончева светлина.
 2. композиција. CANNABIS OIL CBDOLis природен производ, без додавање на никакви адитиви.
 3. боја. Содржани во маслото хлорофил дамка на готовиот производ во нијанси на зелена боја. На повеќе од оваа компонента, маслото потемни.
 4. вкус. Пријатен, малку кисело со вкус на орев финиш. Нафта во секој случај не треба горчлив вкус.

Некои производители се прелива подготвени масло во шише со распрскувач. Ова е совршен додаток за практично користење.

Продавница CANNABIS OIL CBDOLis препорачува во темно место без пристап на сончева светлина. Влажноста на воздухот во просторијата не треба да надминува 10-13%.

CANNABIS OIL CBDOLis ладно цедено има краток рок на траење (од 6 до 10 месеци), така што купуваат во големи количини не е потребно.

Како да се коноп нафта

Вклучување на производ во вашата секојдневна исхрана, треба да знаете во врска со прифатлива доза. возрасен стапка – 20 ml или не повеќе од 2 лажици дневно. Деца постари од 5 години бара половина од дозата за возрасни.

Внатрешна употреба:

 1. Како превентивна мерка. За надополнување на хранливи материи во организмот потребни за да се масло после јадење – 1 лажичка 2-3 пати на ден. Во текот на летото да се одмори.
 2. Да се ​​подобри функционирањето на имунолошкиот систем. Нафта да ги преземат за 14-20 дена. Дневен надомест -. 1 лажица масло наутро и навечер после јадење
 3. Во комплексот третман на разни болести. Во овој случај, ќе мора да пијат 1 лажица масло 30 минути пред јадење 3 пати на ден. Профилакса да продолжи за 20-30 дена, а потоа да се одмори.
 4. Да се ​​подобри функционирањето на органите за варење. Маслото од коноп семе, да ги преземе 1 лажичка наутро, веднаш по будењето.
 5. Се воспалителни процеси. Пред појадок треба да пијат 1 лажица масло масло.

Третман започне само по консултација со лекар.

Надворешна употреба:

 1. Третман на врие на површината на кожата. Во комбинација со скроб лосиони направени со CANNABIS OIL CBDOLreduce болка и омекне кожата. Измешајте две компоненти, се однесуваат на памук и се однесуваат на вриење. Фикс со лепило.
 2. За третман на corns. За да се реши за да се користи мешавина на CANNABIS OIL CBDOLand мед. Пред нанесувањето на добро на пареа нозете.
 3. Барнс. Прва помош – подмачкува на вина, масло од семе од коноп. За понатамошен третман може да се користи лосиони, комбинирање на главната состојка со белка од јајце.
 4. иритација на кожата. Место осип масло неколку пати на ден.
 5. хемороиди. Нафта импрегнирани тампон да се вметне во анусот во текот на ноќта. Постапката се повторува за 5-7 дена.
 6. ишијас. За отстранување на симптомите на болка ќе и помогне на триење коноп нафта. Овој вид на триење може да се направи 2 пати на ден до конечното повлекување на нападот.
 7. CANNABIS OIL CBDOLis исто така погоден за антицелулитна масажа. Ефикасност е зголемена, ако клучна компонента додадете масло, лимонова трева, рузмарин и лаванда.

За да се подобри функцијата на цревата, особено запек, се препорачува да се комбинираат внатрешна употреба на масло со надвор. Во овој случај, ќе мора да пијат 1 лажица масло масло пред јадење и да се направи на нафта клизма. Собна температура масло (40-60 ml) да влезат во вечерните часови пред спиење во ректумот

Видео:. Како да се направи CANNABIS OIL CBDOLto Проширете

Интересни факти за коноп

 1. На првото спомнување на CANNABIS OIL CBDOLdate назад до 2800 година п.н.е., Тие биле откриени во древната кинеска ракописи. Тука се наведени лековитите својства на производот.
 2. Истражувачите откриле дека животниот век на птици одзема коноп семе, некои повеќе од другите.
 3. Првиот кои сфатиле како да се произведе коноп нафта, биле Скитите. Понатаму корисен производ на коноп почна да се користи во Европа и Европа, а подоцна се шири низ целиот свет. Сега коноп се користи во речиси секоја земја.
 4. Во Античка Грција, канабисот е направен пијалок. Локалните жители велат дека тој е во состојба да дава не само од жед, но од страдање.
 5. Во семе на канабис содржи многу повеќе протеини отколку во соја.
 6. коноп се користат во производството на хартија, козметика и облека. Исто така се користи во медицината.
 7. Технички сорти канабис брзо се развиваат, и семето зрее во само 3 месеци. Овој undemanding растение може да се одгледува во речиси секоја животна средина.
 8. Во САД постои празник посветен на канабис. Во негова чест се организираат разни собири, се соочуваат со нив, луѓето сакаат да се постигне легализација на забранети растенија. Исто така, разни фестивали и други забавни настани. Овој ден се слави со застапниците на користењето на растенијата во индустријата и навивачите на забава квалитети на канабис.
 9. До средината на XX век во СССР областа на коноп земјата беше да се спореди со житните полиња. Дури и во познатата фонтана за пријателство на народите во Москва, заедно со сончоглед и ушите на пченица декорација се и коноп лисја.
 10. Пред забраната за одгледување на коноп е околу 85% од бродот брзина (едра и јажиња) се направени од коноп материјал. Овој материјал не се деградирани од изложеност на морска сол со векови. Доказ за ова се археолошки наоди, на морското дно.
 11. Предлог на декларација за независност и првите печатени карти беа направени на коноп хартија.
 12. Антички Словени готви каша направени од коноп семе. Голем калории оброци спаси луѓето од глад во посно години.

& nbsp;

Previous article

Purihot - каде да се купат најдобрите, аптека, продавница, цена

Next article

CANNABIS OIL CBDOL артритис - негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница