Виолетова чај Чанг-шу | Чанг-Шу за губење на тежината – Проверуваме дали тоа е вреди да се купуваат овој производ? И колку чини

Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Освојување на популарноста на виолетова чај (чај пијалок) Chang-шу | Чанг-Шу. Тоа е симбол за невообичаено “космички” боја инфузија добиени со варење исушени цветови klitoria Ternate. Се верува дека пијат е добар помошни средства за губење на тежината. Овој имот привлекува огромен број на купувачи.

Каков вид на чај е Чанг Шу

Виолетова чај Чанг-шу | Чанг-Шу е направен од цвеќиња klitoria Ternate, кои припаѓаат на семејството Легуминозни. Во фабриката се одгледува во Непал, Тибет, Тајланд. Места на раст се концентрирани во еколошки чисти региони. Соберете цвеќиња само 2 пати годишно, додека механички методи не

се користат – е рачно собирање на суровини.

Чај се состои исклучиво од цвеќиња, лисја и стебла не постојат.

Во различни земји ова растение се нарекува во различни начини. На англиски јазик се нарекува clitoria trifoliate пеперутка грашок, во Тајланд, тоа се нарекува anjanam. Оттука, разликите во името на чај. Зборот “пурпурно” во името не се појави така одамна.

Во својата природна форма, чај не мора виолетова боја. Пијалок, приготвува на температура со технологијата, светла заситени сина боја. Но, за да им даде на пурпурна сина боја на може на инфузија, ако додадете неколку капки сок од лимон.

Состав Чанг Шу

хемискиот состав на виолетова чај Чанг-шу | Чанг-Шу достават:

 • алкалоиди (метилксантини, кофеин);
 • флавоноиди (катехини);
 • тен супстанции (танини);
 • L-theanine;
 • витамини, макро -. И микроелементи

Сите овие супстанции се биолошки активни. Во човечкото тело, тие вршат важни физиолошки функции. Овие се главните компоненти на чај Чанг-шу | Чанг-Шу поради своите корисни својства.

Корисни својства Чанг Шу

Колку корисно е виолетова чај? Фановите на пијалок тврдат дека тоа е вистински еликсир на здравјето и убавината. Редовно внесување на чај Чанг-шу | Чанг-Шу влијае на телото вака:

 1. човечка кожа станува се повеќе убави и еластична. Мали брчки избалансираат.
 2. Пијалокот зајакнува косата, го спречува проседи на косата.
 3. Ја подобрува функцијата на срцето, ја зголемува еластичноста на крвните садови, тие стануваат посилни.
 4. Чај води до намалување на крвниот притисок. Оваа алатка

  се користи за превенција на кардиоваскуларни болести, вклучувајќи хипертензија, коронарна артериска болест, итн.

 5. репродуктивна функција е подобрена.
 6. Во жените го одложува времето на почетокот на менопаузата.
 7. Визија подобрува.
 8. Чај смирува и опушта, што е многу важно за луѓето кои се борат со чести стрес.
 9. Пијте промовира поефикасно согорување на мастите, го подобрува метаболизмот.
>>>>  SlimBiotic - негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница

Контраиндикации и можна штета

Добредојдовте виолетова чај обично не предизвикуваат непријатни несакани ефекти, неговата употреба е безопасен (предмет на препораки). Контраиндикации таму, но во мали количини. Виолетова пиење чај, Чанг-шу | Чанг-Шу не е луѓето со низок крвен притисок и индивидуална нетолеранција. Подобро е да се откажат пијалок за бремени жени и доилки.

Со претпазливост да се користи пурпурна потреби чај треба да биде соодветна за лица со бубрежни заболувања.

вкусот Чанг Шу

Сува сина чај Чанг-шу | Чанг-Шу има прилично силна цветни ароми. По подготовка појавува пијалок светлина, речиси “полесен”, нежен мирис. Чајот се карактеризира со благи и сладок вкус. Да се ​​даде на пијалак посветла, поизразен вкус и ароматични совети можете да додадете јасмин, роза, lemongrass.

сорти

Прво и основно, постојат различни видови на чај Чанг-шу | Чанг-Шу зависност од локус на растението. Значи, цвеќиња klitoria собрани во Непал, Тибет и други азиски земји. Сепак, најголема популарност на тајландски сина чај. Персоналот на многу хотели на Тајланд за време на средбите на клиентите да ги третираат оваа необична пијалок. И Тајланѓаните сте љубител на Чанг-шу | Чанг-Шу ладно. Сина чаеви може да варира квалитетот на сушење цвеќиња.

Виолетова чај за слабеење

Чанг-шу | Чанг-Шу често се промовирани од страна на продавачите како чај за слабеење. Уверуваат луѓето кои сакаат да станат потенок дека резултатите при земањето на

пијалок нема да чекате премногу долго. Реклама е полна со натписи дека во рок од само 3 месеци да се ослободи од 30 фунти. Меѓутоа, ефективноста на виолетова чај за губење на тежината е контроверзна.

Многу експерти и заеднички купувачи, Чанг-шу | Чанг-Шу најдете дека тоа навистина помага да се намали телесната тежина. , но ефектот од примената многу поскромен и често не се совпаѓа со резултат прогласена од страна на снабдувачите. Купување виолетова чај, еден мора да разберат дека пијат мора да бидат земени како помош за губење на тежината. Главните противници на вишокот тежина – Исхрана и вежбање

>>>>  EMS Шест Пак - негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница

.

Што докторот вели за виолетова чај

вистинито коментарите на лекарите за чај Чанг-шу | Чанг-Шу различни. Многу нутриционисти ја препорачуваат на своите клиенти во комбинација со правилна исхрана и вежбање. Иако експертите не се јавите на овој пијалок е лек екстра фунти. Некои ендокринолози, исто така, сметаат дека пурпурна чај има позитивен ефект врз телото на човекот. Сепак, ние препорачуваме да се земе на инфузија на не повеќе од 1 чаша на ден. Офталмолозите забележа дека Чанг-шу | Чанг-Шу помага да се врати видот, го зајакнува мрежницата на окото.

Среќавајте и негативни критики на лекарите. Тие не сугерираат

да се купи исушени цветови klitoria, бидејќи не постои сигурен научни информации за придобивките добиени од нив чај.

Како да пијалак и пијат виолетова чај

Според различни препораки со текот на времето, може да се пијалак 4-9 цвеќиња по 200 мл вода. температура идеален за чај е 80-90oC. Пијалокот нема нагласен вкус и арома, па може да се пие со различни адитиви (на пример, мед).

На губење на тежината марка виолетова чај Чанг-шу | Чанг-Шу наизменично треба: 2 чаши пијалок на ден за 1 недела, по што следи пауза. А пред неколку недели за да продолжите. За да се намали телесната тежина пијалок треба да се консумира без засладувачи. За забава (не за медицински цели) чај исто така треба да се пие земање паузи.

Лично искуство на подготовка и дегустација, како и нивниот впечаток на вкусот на виолетова чај е по потекло од Тајланд се поделени во следново видео:

Каде да се купи и колку чини

Во додаток продавници и обичните продавници да се најде пурпурна чај е многу проблематична. Се разбира, можете да го купите по посетата на Тајланд, Непал и Тибет. Сепак, повеќето прифатлива начин е да се купи чај онлајн продавници. Да нарачате Чанг-шу | Чанг-Шу, ќе треба да оди на официјалниот веб-сајт на продавачот (доставувач) во контакт консултанти за да ги побара да се потврди квалитетот на производите преку обезбедување на соодветни документи. Одржувањето на една ваква консултации ќе се намали ризикот од купување лош квалитет чај. На пакувањето треба да имаат информации за составот и примена на Чанг-шу | Чанг-Шу.

>>>>  Bust Pro Гел за зголемување на градите - негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница

Колку е виолетова чај? Различни цени продавачи може да се разликуваат значително. Просечната цена Чанг-шу | Чанг-Шу во 50 g изнесува 280-340 RUB Дека е во право.

Мислења од корисници

Ние ги претставуваме на твоето внимание неколку вистински осврти поднесени од нашите посетители преку формуларот за фидбек:

Натали. “Решив да нарачате тибетски чај за слабеење од klitoria цвеќиња Јас сум бил читањето за придобивките и штетите (или подобро, недостатокот на истата) на пијалок , сакав да се провери ова чудо чај. Според мое мислење, на ефективноста на пијалок е многу претерана. да, постојат некои хранливи состојки кои ќе ви овозможи да го користите чај како помош. Но, за да телесната тежина само конзумирање на овој пијалок, нема работа. вкусот е, исто така, ништо посебно како обоени вода. цената на овој чај е “залак”. за мене тоа е едноставен, но скапи чај пијат “.

Kondrashovia:.. “Нареди пурпурна чај, etcK навистина сака да го изгуби 15-20 lbs го зеде за 2 месеци секој ден 2-3 пати Во исто време фундаментални промени. во мојата исхрана не беа. Истакна дека земањето на чај, јас стана полесно да се разбуди, и општата состојба подобрена. во резултат на тоа се разбира се ослободи од 22,5 кг. немало Рашири. препорачуваме виолетова чај за губење на тежината како удобно како е можно “.

Ефективноста на виолетова чај не е аксиома. Сепак, тој не се имате било какви необичен вкус својства. Сепак, добрата коментарите за чај таму, некои од нив се уште им помогне на телесната тежина. Значи, прашањето е, тоа е вреди да се трошат пари за пристоен суво цвеќе, давање на инфузија на исклучителни бои, секоја личност реагира различно.