Keto Guru – тоа е вреден за купување? колку чини? точно мислења

Our Score
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]

Keto Guru преглед шумливи таблети за губење на тежината -. Како да се купи, цена, осврти

Keto Guru – крајниот алатка за губење на тежината , кои сигурно ќе поднесе жалба на сите следбеници на кетонски исхрана е најпопуларниот метод на се борат со вишокот тежина. За разлика од модерен начин на исхрана, губење на тежината со Кето Гуру , нема да вклучува строги ограничувања во исхраната и внимателно пресметување на потрошената хранливи материи, иако тоа се базира на истите принципи.

Опис на Keto Guru

Keto Guru – природен производ, кој се базира на основните идеи на на кето исхрана во кој тежина губење се случува поради донесе телото во состојба на јаглени хидрати глад (кетоза) и да се трансформира масните клетки во енергија. Важна разлика е фактот дека прифаќањето на средства не значи комплетен отфрлање на јаглехидрати и значително ги олеснува симптомите на кето грип (слабост, вртоглавица, апатија).
форма

издавање кето Гуру растворлив во вода шумливи таблети спакуван во цевки на 10 парчиња. Прием средства за губење на тежината , наменети за домашна употреба без рецепт.

Keto Guru трипати го зголемува ефектот на cattily или се користи како подготовка на еден агенс или. Еден месец од терапијата може да изгори до 20 килограми на телесните масти и да се победи целулитот. Вие не треба да гладуваат, брои калории и ризикот од губење на мускулната маса.

Се што треба да знаете за кето исхраната

кетонски, ketogenic, или таа е само исхрана кето за губење на тежината – диета сиромашна со јаглехидрати и мал прилог на протеини. Процентот на масти во мени во исхраната на другар , од друга страна, е крајно прескапата. Таквите прераспределба на JBU води до фактот дека телото се префрлува на мастите како извор на енергија. Ќе треба 7-10 дена да

се направи на црниот дроб се започне процесот на производство на кетонски тела, што е можно само со ниско ниво на шеќер во крвта. За доброто на преживување, телото влегува во состојба на кетоза јаглени хидрати глад на клетки доведува до недостаток на енергија, да се пополни што тој може само со помош на разделување масти.

Промена на телото на шини на исхрана со ниско-carb може да ја засени развојот на т.н. “кето грип”. Оваа состојба се карактеризира со следните симптоми:

 • грчеви;
 • главоболки, болки во мускулите, болки во зглобовите;
 • тахикардија;
 • запек;
 • намалена физичка издржливост;
 • апатија, поспаност.
>>>>  Папинол | Papinol - како да го користам? каде да го купат, аптека, цена

Несакани ефекти од на ketogenic исхрана прилично непријатни, се

привремени, а предизвикана од дехидрација, акутен недостаток на микронутриенти (витамини), електролити (калиум, натриум, магнезиум).

За илјадници жени кето исхраната е најдобриот метод на губење на тежината, но состојба на кетоза, кога станува збор за помалку од една недела, и на симптомите на грип кето донесе значителна непријатност.

таблетки Keto Guru ќе биде причина за влез во кетоза веќе по 40-50 минути по првата доза шумливи таблети, кои не спречи дури и присуство во телото на јаглехидрати и несаканите ефекти ќе дојде до ништо.

Принципот на работа Keto Guru

Како и во случајот на кето исхраната , внесување на Кето Гуру предизвикува телото да кетоза, но во овој случај можеме да зборуваме за безбедно форма, бидејќи непријатност што се доживува.

Алгоритмот на шумливи таблети:

 1. Во 40-50 минути по приемот започнува состојба на кетоза.
 2. црниот дроб продуцира кетонски тела во голем број со користење на слободни

  масни киселини од акумулираните масни наслаги.

 3. Пресек на јаглехидрати на гликоза се случува, па затоа, неговото ниво во крвта паѓа, намалување на производството на инсулин и со тоа да го регулира апетитот.
 4. Стариот масти се изгорени безмилосно, како и формирање на нови адипоцити случува.

Својства Keto Guru

Во насока на горење масти ефект Кето Гуру е дополнет со голем број корисни за губење на телесната тежина на подружница квалитети:

 • значајни активирање на метаболички процеси;
 • сатурација со хранливи материи;
 • зајакнување на срцевиот мускул;
 • корисен ефект врз функцијата на цревата и имунитетот во целина;
 • зголемување на тургор на кожата.

Прием Keto Guru спречува алтернативна процеси во телото, предизвикани од неуспехот на метаболизмот и деструктивни промени во мобилната. Проширувањето на младите ќе биде убав бонус за вашата нова фигура.

Состав Keto Guru

За да влезат во состојба на безбедно кетоза за 40 минути е само. Успехот на гаранцијата на процесот на компонентите вклучени во формулата на Кето Гуру .

Во една шумлива таблета содржи:

гама-аминобутерна

киселина (125 mg).

Главната медијатор на процесот на Централна инхибиција. Забрзува искористувањето на гликозата, токсини и производи на метаболизмот. Ја подобрува циркулацијата на крвта, брзина невротрансмитер и метаболни процеси во мозокот.

 

L-глутамин (59 mg). Амино киселина која е гориво за макрофагите (имуните клетки) ги штити протеинската структура на клетките, ја промовира мускулен раст, така што е широко се користи во спортот исхрана.

>>>>  Artropant | АРТРОПАНТ | АРТРОПАНТ - аптека, реалното мислење, купи сега, цената

 

калиум (9 mg). Алкалните метали потребни за сите на меките ткива на телото. Борејќи се со грчеви, го спречува развојот на атеросклероза. Влијае на бубрезите, предупредува оток.

 

магнезиум (13 mg). Суштински минерал за срцето, го регулира повеќето од физиолошки процеси, одржува електролитниот баланс. Зависи од физичката издржливост, мускулен раст и густината на коските.

 

Б витамини (17 mg). Игра значајна улога во клеточниот метаболизам, нервниот и кардиоваскуларниот систем и енергетскиот метаболизам. Се зголеми отпорноста на телото, го зајакнува емоционалното здравје.

Keto Guru за губење на тежината нема калории, шеќер и кофеин, а исто така го спречува развојот на бери-бери и дехидрација -. Главните опасности за време на активното губење на тежината на строга диета

Предности Keto Guru

следбеници на ketogenic исхрана , ќе мора внимателно да се планираат на мени секој недела и прецизно брои секојдневна исхрана. нето бројот на јаглехидрати не треба да надминува 20 грама дневно, протеини – 1,7 g на килограм телесна тежина. волумен на водата треба да биде 2,5 литри и погоре. За натамошно зголемување на нивото на кетонски тела, можат да се практикуваат на интервалот постот, шемата 16/8 и да добијат дневна вежба.?

Висок кето исхраната , бара сооднос на престапна во дневниот весник мени:

 • масти – 70%;
 • протеини – 25%;
 • јаглехидрати -. 5%

Курс прием Кето Гуру не наметне такви строги обврски и не бара драстични промени во животниот стил.

 1. внес на јаглехидрати треба да се ограничи, но не се откаже од нив заедно -. На телото ќе одат во состојба на кетоза по 40-50 минути по земањето на шумлива таблета, без оглед на она што го јаде
 2. Присуството на спортот во вашиот живот е добредојден, но губење на тежината со KetoGuru не зависи од вклученоста на физичка активност во дневна рутина.
 3. употреба на телото како гориво исклучиво масните клетки, мускулна маса не е засегната, згора на тоа, компоненти на таблетите се традиционално се користи од страна на спортистите да се изгради мускулите.
 4. срцето, црниот дроб и крвните садови не страдаат кога се зема KetoGuru, додатокот одржува нивната функционалност на високо ниво, а исто така ја потиснува симптомите на кето грип.
 5. видливи промени во линиите на телото ќе се појави на петтиот ден по почетокот на терапијата, може да се постигне истиот оптимални перформанси на телесната тежина што е можно за 30 дена.
>>>>  Pain Relief малтери - негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница

Резултати од прием Keto Guru

Губење на тежината со Кето Гуру

 • минимални ограничувања, за разлика од одредени мени во исхраната на кето;
 • не непријатноста предизвикана од кето грип;
 • состојба на кетоза се случува веднаш, а не по една недела;
 • брз првите резултати, сигурен фиксација на идеална телесна тежина;
 • одлична здравствена состојба во текот на курсот.

Keto Guru не ќе ви овозможи да умрат од глад и страдаат од недостаток во исхраната на вашите омилени јадења на искуство слабост и замор како резултат на недостаток на хранливи материи и витамини за да се кријат под облеката стрии и доделување на кожата, што е нормално по брзото губење на тежината. Денес, овој комплекс е најбезбедно и повеќето пријатно начин за брзо да се ослободи од вишокот фунти.

Индикации за употреба Keto Guru

Кето Гуру , треба да се земе секој кој страда од вишокот тежина, целулит, несовршености на фигурата. Комплексот ќе им помогне на телесната тежина секој, без оглед на фазата на дебелината. Посебно внимание на таблети треба да се обрне на приврзаниците на здрава исхрана, спортисти, следбеници на на ketogenic исхрана .

Контраиндикации Keto Guru

 • 18 годишна возраст;
 • бременост, доење;
 • хипертензија;
 • алергиска реакција на компоненти на додаток.

Во присуство на хронични заболувања е пожелно да се консултирате со вашиот лекар пред да земете Кето Гуру .

Правила за прием Keto Guru

 

Растворлив шумливи таблети е најзгодно форма за употреба, како додаток се апсорбира од страна на телото во рок од 10 минути.

  1. Растворете една таблета KetoGuru во чаша чиста вода на собна температура.
  2. пијат половина час пред првиот оброк.

Времетраење

 1. курсот е 30 дена, тоа ќе бара 3 пакети на додаток.
 2. Ако е потребно, може да се повтори третманот по 2-4 месеци откако претходниот прием.

таблетки Keto Guru веднаш се раствора во вода, имаат благ мирис овошен и умерено сладок вкус.

Да се ​​купи во аптека или на веб страницата?

Нов додаток за губење на тежината Кето Гуру е достапен за купување на официјалниот сајт на производителот. А свесно отфрлање на продажба во аптеки штити секој клиент од непотребни финансиски трошоци, ризикот од кои се занимаваат со лажни или супстандардни генерички, гарантира целосна приватност.

 1. пополни во формуларот за апликација на веб страната.
 2. Чекај за менаџер на повикот.
 3. Се согласувам нијанси на нарачување, изберете начин на плаќање.
 4. Чекај за испорака на производот.
 5. веднаш продолжи да губење на тежината.