Mega Hair – како да го користам? каде да го купат, аптека, цена

Our Score
Click to rate this post!
[Total: Average: ]

Transform плитки на жена со маска на лицето на раст на косата Mega Hair

Здраво, бујна, добро негувани коса е гордост не само на жените, туку и мажите. Убава фризура, фризура не даде премногу причина за аларм, напротив, дава доверба лице. Во случај на проретчена коса, совети секција, активни пад, навестување на ќелава точки да предизвика да се грижите со полна пареа. Со овој проблем, некои пак да trichologist – специјалист за третман на косата, други користат докажани алатки за да се врати на бравите. На оние кои можат безбедно да се припише спреј Mega Hair.

P>

Најважната карактеристика на уникатен состав што го

разликува од другите колеги, е ефикасност и перформанси. По лицето реконструкција и раст на косата три пати поактивни стимулира будењето и зголемување на фоликулите на косата, и затоа резултатот е три пати повисока. Таков моќен ефект се постигнува со вклучување во составот на познатиот раст стимулатор кадрици – миноксидил. Поради оваа супстанција содржи речиси секоја алатка за грижа и третман на косата. Предноста на спреј Mega Hair е обновено формула на миноксидил и неговата комбинација со други корисни компоненти за кадрици.

Зошто е лицето коса е толку успешна?

Алатката број еден за обновување на косата има многу предности:

 • блокови понатамошно опаѓање на косата;
 • Буди фоликулите на косата хибернација;
 • стимулира растот на здравите плитки на жена;
 • зајакнува фоликулите на косата и косата;
 • подобрува структурата на косата;
 • значително ја зголемува дебелината на косата;
 • Обезбедување на здрава дебела брави;
 • спречува подели завршува;
 • спречува појавата на сивата коса;
 • дава сјај и сјај на косата;
 • регулира подмазване рамнотежа на скалпот и косата;
 • ревитализира кожата на главата;
 • Тепачки сувост, лупење, првут;
 • Зголемување на флексибилност и еластичност на косата.
>>>>  Le Reel - негативни коментари, мислења, цена, официјална веб-страница

Природна составот Mega Hair

Лекови за раст на косата Mega Hair создадена од швајцарски научници, има избалансиран формула. Тоа се состои од три главни компоненти:

 1. Напредно миноксидил. Реал активатор раст зголемува снабдувањето на крв, која им овозможува на фоликулите на косата добиваат

  доволно кислород и хранливи материи. Поради ова, коренот на косата се зајакнати, фоликулите стануваат поголеми во големина. Во такви околности, тие почнуваат да играат силна, дебели, здрава коса, кои се карактеризираат со забрзан економски раст и мекост;

 2. Комплексот од растителни екстракти. Во составот на спреј содржи екстракти од повеќе од триесет лековити растенија. Нивната оптимална доза и синергетски ефект подобрува структурата на косата, го елиминира пресек, го намалува оштетување, додава волумен и убава боја кадрици;
 3. Овошје алфа hydroacids. Нивната вредност лежи во ефективна хидратација на скалпот, обезбедување на потребните воздух размена. Под влијание на АХА киселини фоликулите расте, косата расте побрзо, постои сувост, лупење на кожата на главата, го спречува првут, себореа.

повратни информации од нашите

клиенти

Мојата коса е страшно. Беше првут, косата паѓа надвор, да стане ретка. Дури и еден колега на работа забележав и ми рече спреј за коса реставрација Mega Hair. Таа, исто така го уживаше. Резултатот е едноставно супер! Никогаш не сум имал таква густа коса, како што стана. Вршење на различни фризури, јас сум во ред сега.

Нели, на возраст од 45

Мојата коса падна, и имаше огромен снопови. На крајот, на врвот формира ќелава самото место. Јас навистина не сакаат да одат ќелава, па решив да се најде лек врз основа на природни супстанции. спреј Mega Hair само дојде до мене. За два месеци на косата е подебел, не капка. Јас сум среќен со резултатот, ти благодарам!

>>>>  Gelmiforte од паразити - Колку чини тоа и како тоа функционира?

Никола, 39 години

Упатства за употреба

Користете спреј Mega Hair може самостојно дома. Постапката за обновување на косата не е комплицирано. Таа треба да се изврши едноставни чекори:

 1. измивам на вообичаениот начин,
 2. Лесно се исуши косата со крпа;
 3. На влажна коса применуваат спреј;

 4. Темелно масажа на косата и скалпот;
 5. Користење на производот препорачаната дневна.

Во само неколку сесии на примена на намалување агент, косата ќе престане да паѓа, ќе започне на раст на силна, здрава коса. Со спреј Mega Hair да се трансформира на кадрици во густа и долга, не е тешко.

Достапен во аптека во моментов

Карактеристики

Година : 2020

Рок на траење : 2 години

Начин на чување : На температура до 25 ° C избегнување на директна сончева светлина

Обем : 60 ml

Препорачаната текот на лекувањето : на продолжена употреба

означување на производот : сертификат ОИК

производот е сертифициран

Испорака :, да се разјасни изјавата

исплата : готовина / картичка по приемот